Slavomír Michňák 13. miesto a Barbora Mokošová 14. miesto na ME

Slavomír Michňák na Majstrovstvách Európy potvrdili svoje umenie na koni a po výborne odcvičenej zostave si v silnej konkurencii vybojoval skvelé 13. miesto.

Barbora Mokošová po nezdare na kladine hneď v úvode pretekov odcvičila ostatné náradia vo veľkom štýle a v silnej Európskej konkurencii skončila vo viacboji na veľmi peknom 14. mieste. Svoju náročnú zostavu na bradlách zvládla veľmi dobre, no očakávané vyššie hodnotenie neprišlo. Prišlo sklamanie, rozhodkyne túto zostavu videli ináč ako my, ináč ako rozhodkyne na pretekoch Svetového pohára, boli veľmi veľmi prísne. Konečné hodnotenie a výsledok v obrovskej konkurencii 19. miesto je dobré, no po takomto výbornom výkone bolo určite sklamaním.

Družstvo SVK, ktoré štartovalo na ME po cca. 15. rokoch (Mokošová, Kuklovská, Takáčová - všetky Slávia UK BA, Kalamárová, Bunce - KŠG Detva) si po niekoľkých nezdaroch vybojovalo 19. miesto. Tu sme očakávali viac, no gymnastika je veľmi náročná, zostavy veľmi nebezpečné a nie vždy sa všetko podarí. Dievčatá urobili v príprave maximum, veľmi sa natrápili, výsledok žiaľ nebol podľa očakávania.

Maťo Nemcovič, prvý rok v juniorskej kategórii svojimi výkonmi na MEJ veľmi milo prekvapil. Náročnosť zostáv zatiaľ nemá na takej úrovni ako jeho rovesníci z veľkých gymnastických krajín, no bez väčšej chyby predviedol všetko, čo vedel. Na veľkých gymnastických pódiách odcvičil svoje najlepšie preteky vo svojej kariére. Prísne hodnotenie rozhodcov pokračovalo tak isto ako v dievčenskej kategórii, takže jeho súčet vo viacboji 69,164 bodu ma veľmi potešil. Najlepší výsledok dosiahol na koni, kde skončil na 54. mieste zo 130 pretekárov.

GRATULUJEMEKomentovať článok