Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme

1-677-124-44227

184 MAIN COLLINS STREET WEST VICTORIA 8007

Etiam ultricies nisi vel augue. Curabitur ullamcorper ultricies

Ako nám možete pomôcť?

Slávia gymnastické centrum Bratislava  z dôvodu pochybenia našej účtovníckej firmy ( neuverejnenie vo vestníku použitie finančných prostriedkov z 2%)

tento rok nemôže byť prijímateľom asignačnej dane (tzv. 2%)

Preto by sme vás radi poprosili.  V prípade, že ste ochotní nás podporiť 2% aj tento rok, aby ste tak urobili prostredníctvom nášho dlhoročného  partnera  :

Športová škola n.f.
IČO:30806241
Ulica: Ostredková 3232/10
Mesto: Bratislava – mestská časť Ružinov
PSČ:82102

Slávia Gymnastické centrum Bratislava občianske združenie Vás  prosí o zváženie podpory formou poukázania  2% alebo 3% dane z príjmu za rok 2022

Sídlo združenia: Slávia Gymnastické centrum Bratislava, Wolkrova 47, 851 01  Bratislava

DIČ: 2023311807

Č. účtu: SK57 0900 0000 0051 4239 5098

Aktuálne čelíme veľmi náročnej situácii so zvyšovaním cien energii, naše fixné náklady sa stále zvyšujú.

Ak sa rozhodnete prispieť čiastkou pre nás, poukázané finančné prostriedky budú využité na nasledovné investície v poradí priorít od investície s najvyššou prioritou :

– v tomto roku budú preto Vaše 2%/3% pre naše občianske združenie veľmi dôležité a veríme, že to vďaka Vám zvládneme a budeme sa opäť tešiť na naše (Vaše) deti nielen vo virtuálnom, ale v reálnom svete

– stále dezinfikujeme  telocvične  a robíme všetky dôležité protivírusové opatrenia

– po 12 rokoch musíme repasovať niektoré náradia ako napríklad molitánové jamy

– kupujeme náradie, vhodné aj na zapožičanie našim reprezentantom a reprezentantkám

– pokiaľ nebudeme môcť trénovať v telocvičniach, zabezpečíme Vám online tréningy každý deň

– ak sa situácia zlepší, zabezpečíme Vám tréningy vonku v malých skupinách

– podporíme našich trénerov, aby ostali s nami

Ak ste ZAMESTNANCOM, za ktorého odvádza daň zamestnávateľ:

1. Požiadajte zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a oznámte mu, že budete chcieť poukázať svoje 2 % najneskôr do 15.2.2023.
  2. keď vám zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie a vystaví Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov, vyplňte predvyplnený a editovateľný formulár Vyhlásenie o poukázaní dane.pdf.
  3. Z Potvrdenia o zaplatení dane zistíte dátum zaplatenia dane a môžete si vypočítať 2 %/3 % z vašej zaplatenej dane.
  4. Obe tlačivá je potrebné doručiť osobne či poslať poštou na daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska  do 30.4.2023.

Ak ste FYZICKÁ osoba, ktorá si podáva daňové priznanie sama:

1. Vypočítajte si 2 % z vašej zaplatenej dane resp. 3 % – ak ste v minulom roku aspoň 40 hod. dobrovoľničili.
  2. Vyplňte daňové priznanie, ktorého súčasťou je aj Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 %/3 % zaplatenej dane. Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov.
  3. DP doručte elektronicky na Finančnú správu resp. na daňový úrad podľa vášho bydliska v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) a v tomto termíne zaplaťte aj daň z príjmov.
  4. V prípade osobného podania na daňovom úrade je potrebné predložiť aj Potvrdenie o podaní daňového priznania.

V prípade, že sa rozhodnete nám poskytnúť 3% ako dobrovoľník tak  neváhajte, vyplňte jeden nenáročný formulár a môžete nám darovať jeden a pol krát viac, a teda Vaše celé 3% daní.

Ak ste našim dobrovoľníkom a chcete od nás Potvrdenie o odpracovaní min 40 hod. dobrovoľníckej činnosti,  tlačivo na dobrovoľnícku činnosť TU.

Potrebné tlačivá:

Daňové priznanie FO typ_A.pdf alebo online: Daňové priznanie typu_A

Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z príjmov_FO_typ A.pdf

Daňové priznanie FO typ_B.pdf alebo online: Daňové priznanie typu_B

Potvrdenie o podaní daňového priznania k dani z príjmov_ FO_typ B.pdf

Ak ste PRÁVNICKA osoba

• Vypočítajte si 1 % z vašej zaplatenej dane. Ak do termínu podania daňového priznania venujete na verejnoprospešné účely* sumu vo výške aspoň 0,5 % dane, môžete pomôcť až 2 % z dane!
  • Daňové priznanie je potrebné odoslať elektronicky v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania  a v tomto termíne aj zaplatiť daň z príjmov.
  • Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov vo Vyhlásení/Daňovom priznaní. Ďakujeme.
  • Všetky detaily a podmienky venovania 2 % nájdete na rozhodni.sk.

* Podmienka je, že sumu vo výške minimálne 0,5 % dane daruje PO organizácii nezriadenej za účelom podnikania. Nemusí to byť nevyhnutne ten istý subjekt, ktorému PO asignuje 2 % dane.

Potrebné tlačivá:
Daňové priznanie PO.pdf alebo online: Daňové priznanie_PO

Potvrdenie o podaní DP k dani z príjmov_PO.pdf

Vopred ĎAKUJEME

"rodičia s deťmi" od marca 2024